Бандаж на лікоть: коли потрібний, як вибрати і як носити
Травма ліктя – неприємність, яка може статися з кожним. Побутові чи спортивні травми, переломи внаслідок падіння, запальні процеси при артриті, артрозі, синовіті, бурситі – у всіх цих випадках потрібна надійна фіксація суглоба, що знизить больовий синдром і рухливість, зменшить набряк, не дасть проблемі посилитися. Бандаж для ліктьового суглоба здатен надійно зафіксувати всі складові суглоба – м'язи, зв'язки, кістки, м'які тканини. Це просте та ефективне вирішення проблеми на період лікування, реабілітації.
Бандаж на ліктьовий суглоб – що являє собою, для чого використовується
Бандажі для рук – еластичні пристрої, виготовлені з міцного текстилю, часто з силіконовими, гелевими вставками. Основна функція їх – міцно утримувати суглоб, запобігаючи подальшому травмуванню, зменшуючи больовий синдром. Одягнувши такий медичний пристрій, пацієнт не може активно згинати й розгинати руку, а значить суглоб фіксується для якнайшвидшого одужання.
Фіксатор ліктьового суглоба покращує кровообіг, має ефект анестетика, суттєво зменшуючи болючі відчуття. Часто він виготовляється з особливих, лікувальних матеріалів, які можуть мати протизапальний ефект при артриті, артрозі тощо. Під час експлуатації виробу суглоб легко масажується, прогрівається, період відновлення суттєво прискорюється. Фіксація зменшує рухливість, яка може зашкодити під час лікування, реабілітації.
Не зважаючи на використання фіксатора при запальних процесах, переломах, все ж таки основна сфера його застосування – спортивна практика. Спортсмени входять до найбільшої групи ризику людей, які можуть отримати травму, і бандаж на ліктьовий суглоб часто призначається як профілактика. Також він призначається лікарем під час травми, після оперативного втручання для реабілітації та відновлення нормальної функціональності суглоба.
У людей похилого віку, пенсіонерів застосовується при запальному процесі ліктьовий фіксатор легкої дії, який має зігріваючий та знеболюючий ефект. Скільки носити ліктьовий бандаж? Все залежить від характеру травми, але остаточне рішення ухвалює лікар.
Ліктьовий фіксатор – класифікація, різновиди
Ці ортопедичні вироби поділяються на два види – м'які та жорсткі. Жорсткі ще заведено називати ортезами. Вони є складною, жорсткою конструкцією, надійно фіксують руку в зігнутому положенні. Регулювальні шарніри дозволяють змінювати кут згину. Такий ортез на ліктьовий суглоб буде доречним при переломі, він дозволяє надійно зафіксувати суглоб, легко замінить гіпсову пов'язку. Застосовується в разі складного перелому та після операції, коли потрібен відновлювальний період, а суглоб турбувати не можна.
Якщо травма менш серйозна, наприклад, розтягнення зв'язок, жорстка модель не потрібна. Підійде м'яка пов'язка з текстилю. Такі моделі відрізняються одна від одної матеріалом виготовлення, типом фіксації. Який підібрати – вирішує лікар індивідуально після встановлення характеру травми. Пов'язка на лікоть при розтягненні має добре фіксувати руку.
Розглянемо основні різновиди бандажів, їх функціональність.
- Ліктьова пов'язка легкої дії. Призначається при незначних травмах, запальних процесах для профілактики під час активних занять спортом. Виготовляється з м'якої тканини, яка приємна на дотик, дозволяє шкірі дихати, пропускає повітря. Виріб фіксує лікоть, але при цьому не сковує рухи, не завдає дискомфорту, а дозволяє рукою працювати. Має легкий зігріваючий ефект, знеболювальну дію. Рука в такій пов'язці не мерзне в холод, не потіє в спеку, оскільки тканина має функцію терморегуляції, пристосовується до температури навколишнього середовища.
- Вироби середньої фіксації – складніша конструкція. Виготовляється з матеріалу, який здатний розтягуватись у трьох вимірах. Забезпечує рівномірну компресію області, яка вражена травмою. Носиться при запаленні ліктьового суглоба, при розтягуванні, застосовується для відновлення після оперативного втручання, при спортивних травмах.
Як зафіксувати лікоть, як вибрати бандаж? Це вирішує тільки лікар – хірург, ортопед, ревматолог. Адже вибір виробу залежить від характеру травми, проблеми.
Матеріали, з яких виготовляється бандаж для ліктьового суглоба
Дані ортопедичні вироби мають передбачають тривале використання, тому матеріали виготовлення повинні бути комфортні для тіла, безпечні, надійні. Важлива їх гіпоалергенність, повітропроникність, щоб шкіра могла дихати, а руці не було холодно чи спекотно. Основні матеріали для виготовлення фіксаторів – бавовна, трикотаж, неопрен, ангора, добре себе виявили силіконові або гелієві вставки. Такі протектори не викликають алергічних реакцій шкіри.
Як надіти бандаж на ліктьовий суглоб, носити його? Він дуже просто, одягається і фіксується або самостійно, або за допомогою лікаря. Уважно прочитайте інструкцію до моделі, вона міститиме необхідну інформацію.
Інтернет-магазин медичних товарів та техніки MedX Health Care пропонує широкий асортимент фіксаторів для суглобів. У нас в каталозі на вас чекає лангета на ліктьовий суглоб, неопреновий налокітник, еластичний бандаж, зможете купити ортез на руку та ще безліч інших моделей. Всі вони представлені від провідних виробників, виготовлені з якісних гіпоалергенних матеріалів, які дозволяють шкірі дихати.
- Як прати та сушити бандаж: поради та рекомендаціїВикористовуючи післяопераційні бандажі та інші медичні пристрої, зазначені вище, у пацієнтів чи медичних працівників може виникнути логічне питання: як прати післяопераційний бандаж, ортез чи корсет?Повна версія статті
- Як підніматися і спускатися на милицях сходамиПідібравши свій розмір пристроїв для реабілітації, у пацієнта, напевно, виникне питання, як ходити на милицях по сходах, адже таке завдання може здаватися складнішим, ніж пересування по рівній поверхні.Повна версія статті