Як прати та сушити бандаж: поради та рекомендації
Післяопераційні, післяпологові бандажі, корсети, ортези – це медичні пристрої, які допомагають людині відновитися після травм, оперативного втручання, проблем із опорно-руховим апаратом тощо. Використовуючи післяопераційні бандажі та інші медичні пристрої, зазначені вище, у пацієнтів чи медичних працівників може виникнути логічне питання: як прати післяопераційний бандаж, ортез чи корсет? Чи можна використовувати для цього пральну машинку чи слід виконувати таку роботу лише вручну? Щоб допомогти розібратися з цим питанням, рекомендуємо ознайомитись із матеріалом, який ми підготували для вас.
Як прати післяопераційний бандаж
Для виробництва сучасних бандажів використовуються натуральні волокна з додаванням синтетичних. Є моделі, які не можна прати у пральній машинці. Деякі ж, можна (більшість варіантів добре переносять прання в делікатному режимі при невисокій температурі).
Щоб виріб прослужив вам якомога довше, важливо правильно підібрати догляд за ним. Більшість реабілітаційних аксесуарів мають липучки, застібки, ребра жорсткості. Ці елементи вимагають особливої уваги під час прання. Якщо ви не знаєте, чи можна бандаж прати в машинці, рекомендуємо зупинити вибір на ручному пранні. У такому разі дотримуйтесь інструкцій:
- Спочатку протріть вологою ганчірочкою поверхню виробу і застебніть всі застібки, дістаньте ребра жорсткості.
- Наповніть миску водою, температура якої не перевищує 30 градусів, і розбавте в ній одну столову ложку миючого засобу. Якщо у складі матеріалу, з якого виготовлений бандаж, є шерсть, то прати його можна лише тими миючими засобами, які призначені для прання вовняних виробів. Для неопрену вибирайте дитячий миючий засіб.
- Замочіть у мильному розчині бандаж на 30 хвилин.
- Не згинайте і не скручуйте виріб, а очистіть його щіточкою.
- Для полоскання використовуйте холодну воду та не вичавлюйте виріб.
- Щоб висушити, обережно розкладіть його на решітці для сушіння.
Для ручного прання також можна використовувати рідке мило. А від відбілювачів варто відмовитися.
Сушити ортопедичні бандажі можна на вулиці або в приміщенні, яке добре провітрюється. Використання праски або машинне сушіння таким виробам протипоказано.
Якщо виробник залишив пояснення, як прати бандаж, і дозволяє робити це в пральній машинці, рекомендуємо дотримуватися наступних моментів:
- Зупиніть вибір на делікатному режимі прання.
- Максимальна температура води – 30 градусів.
- Вибирайте прання без віджиму.
- Якщо можливо, увімкніть додаткове полоскання.
Якщо в основі бандажного пояса бавовна, вона може втратити свою форму через зайві дії, тому догляд повинен бути дуже акуратним.
Як прати ортопедичний корсет
За наявності проблем із різними відділами хребта лікар може призначити носити корсет. Іноді, як і бандаж, він вимагає ретельного, але акуратного догляду. Щоб продовжити термін служби виробу, перед тим, як прати ортопедичний корсет, слід вийняти з нього ребра жорсткості та застебнути всі елементи. Далі слід дотримуватись наступних рекомендацій:
- віддавайте перевагу ручному пранню в мильному розчині в теплій воді;
- не використовуйте миючі засоби, що містять хлор або відбілюючі;
- відмовтеся від прання в машині;
- не можна прати ортопедичні вироби разом з іншим одягом чи речами;
- сильно викручувати чи віджимати не можна;
- найкращий спосіб сушіння – на відкритому повітрі у розправленому вигляді;
- не розвішуйте виріб поблизу нагрівальних елементів або під прямим сонячним промінням.
Як прати ортез
Чи можна прати ортез? Це залежить від особливостей його конструкції та матеріалів, з яких він виготовлений. Щоб точно дізнатися про це, ретельно вивчіть інструкцію від виробника. Там будуть вказані точні рекомендації щодо температури води, типу миючого засобу, режиму прання тощо.
Перед тим, як відправити ортез у прання, по можливості вийміть усі вставки. Так можна продовжити термін служби виробу та зберегти його цілісність.
Як прати ортез? Якщо допускається прання, то тільки на делікатному режимі. Вибирати слід м'який миючий засіб. Вода має бути холодною або трохи теплою.
При ручному пранні помістіть ортез у теплу воду та ретельно помийте. Пам'ятайте, що сильно терти виріб не можна. Щоб не залишалося мильного нальоту, ретельно промийте ортез під проточною водою. Застосовувати миючі засоби, що містять хлор, для очищення ортезів не можна, так само як і відбілювачів.
Сушити ортопедичний пристрій найкраще при кімнатній температурі. Не можна піддавати його впливу прямих сонячних променів.
- Як підніматися і спускатися на милицях сходамиПідібравши свій розмір пристроїв для реабілітації, у пацієнта, напевно, виникне питання, як ходити на милицях по сходах, адже таке завдання може здаватися складнішим, ніж пересування по рівній поверхні.Повна версія статті
- Бандаж на гомілковостоп: види, для чого потрібен, як носитиНе завадить розібратися, для чого потрібен бандаж на голеностоп і як його використовувати, щоб звести до мінімуму неприємні відчуття, швидко відновитися.Повна версія статті