Бандаж на гомілковостоп: види, для чого потрібен, як носити
На жаль, ніхто не застрахований від травм, тим паче гомілковостопного суглоба, який може пошкодитися не тільки при зайнятті спортом, а й за побутових умов. Необережний рух, ожеледиця, підвищені навантаження, незручне взуття часто призводять до розтягнення або серйозніших травм. Тому не завадить розібратися, для чого потрібен бандаж гомілковостопний і як його використовувати, щоб звести до мінімуму неприємні відчуття, швидко відновитися.
Навіщо потрібен бандаж на гомілковостоп?
Бандаж, ортез на гомілковостопний суглоб захищає від розвитку ускладнень, пов'язаних із наявними ушкодженнями, дають необхідну підтримку гомілкостопу, м'язам, прискорюють одужання та знімають болючі відчуття. Вони дозволяють уберегти від подальшого усунення або ще більшого розтягнення. Користувач зможе пересуватися, виконувати невеликі фізичні навантаження, не хвилюватися про те, що стан погіршиться.
Спеціалізована підтримка гомілкостопу гарантує правильне анатомічне положення. Пошкоджені тканини зможуть розслабитися та розпочати відновлення, оскільки на них буде значно знижено тиск. Доведено також зменшення набряків, больових відчуттів.
Патології, за яких використовується бандаж:
- хронічна нестабільність суглоба;
- артрит, артроз;
- імпіджмент синдром;
- бурсит;
- тендиніт;
- сильний забій;
- вивих, розтягнення;
- розрив зв'язок;
- перелом.
Надійна фіксація гомілкостопа протягом всього лікування призведе до швидшого відновлення. Це дозволить зменшити приймання знеболювальних засобів, прискорити лікування. Еластичну пов'язку дозволяється використовувати і без перерахованих вище проблем. Наприклад, якщо людина інтенсивно займається спортом, танцює й регулярно стикається з ризиком пошкодження, то можна використовувати бандаж гомілковостопний із профілактичною метою. Особливо це актуально для шанувальників футболу, тенісу, волейболу, баскетболу тощо.
Питання вибору правильного фіксатора рекомендується вирішувати з лікарем, що допоможе вибрати оптимальну модель. Увага також до детального опису характеристик, сертифікатів, що підтверджують якість товару.
Підтримка гомілкостопу – різновиди бандажів, ортезів
Перш ніж підбирати бандаж на гомілковостоп при розтягненні, переломі або патологічних змінах, рекомендується вивчити загальну класифікацію виробів. Це дозволить зрозуміти, чому моделі відрізняються на вигляд, за ціною, яке їх призначення.
За призначенням поділяють на такі види бандажу:
- компресійний;
- лікувально-профілактичний;
- післяопераційний;
- профілактичний;
- реабілітаційний;
- спортивний;
- фіксуючий.
Якщо говорити про рівень фіксації, то тут застосовується інша класифікація. Виділяють:
- М'який чи еластичний бандаж. Такі вироби не обмежують значно рух людини, але зменшують амплітуду ходу, адже вони не мають ребер жорсткості, схожі чимось на щільну шкарпетку. Вироби використовуються для зняття болю, набряку, а також у профілактичних цілях (спортсменами).
- Напівжорсткий або середньої фіксації. Такі моделі призначаються при травмах середньому ступені тяжкості. Вони мають вставки для більшої жорсткості, дають добрий компресійний ефект.
- Жорсткий – використовується для повної іммобілізації кінцівки при переломах, розриві зв'язок, після перенесених операцій, артриті або артрозі суглоба. Не дають можливість кінцівці рухатись, можуть замінювати класичні гіпсові пов'язки.
Купувати компресійний чи спортивний фіксатор гомілкостопа краще в індивідуальному порядку за рекомендацією лікаря. Адже кожен із представлених фіксаторів справляється з конкретно поставленим завданням, немає універсальних моделей.
Як носити бандаж на гомілковостоп?
Профілактичні, фіксуючі еластичні моделі не викликають зазвичай питань, як носити бандаж гомілковостопний. Проблеми виникають із компресійними, лікувально-профілактичними, післяопераційними моделями, тому поговоримо про них детальніше.
Компресійна модель є еластичною, дуже м'якою пов'язкою. Її можна використовувати, якщо спостерігається розтягнення м'язів, зв'язок, гомілковостоп виявляє нестабільність під час руху, є регулярні болючі відчуття, набряклість. Виріб дає хорошу повітропроникність, фіксацію, при цьому не обмежує активність. Дозволяє покращити кровообіг, відтік венозної крові, що позитивно позначиться на відновленні.
Лікувально-профілактичні фіксатори для суглобів підходять для запалень, травм середньої тяжкості. Забезпечують щільне прилягання, що дозволяє якісно підтримувати пошкоджені тканини, бути їм у правильному анатомічному положенні. Оскільки матеріал просто розтягується, його легко можна надіти.
Післяопераційний варіант призначається пацієнтам, які перенесли хірургічне втручання. Є певний період, коли потрібно носити ортез суглоба (вказує лікар після огляду). Такий бандаж має жорстку конструкцію, що надає повноцінну іммобілізацію кінцівки. Рухливість обмежується, а це важливо, якщо пацієнт хоче, щоб усі кістки, тканини зрослися анатомічно правильно.
Як вибирати модель?
Сьогодні в асортименті представлена на ринку фіксуюча пов’язка на гомілковостопний суглоб для дітей, дорослих. При їх підборі рекомендується враховувати:
- рівень жорсткості;
- вид та призначення;
- посилення конструкції;
- сезонність матеріалу;
- довжину, ширину;
- наявність додаткових фіксуючих елементів.
Заглянувши в каталог магазину MedX, ви знайдете широкий вибір ортопедичних засобів для вирішення різних проблем.
- Як прати та сушити бандаж: поради та рекомендаціїВикористовуючи післяопераційні бандажі та інші медичні пристрої, зазначені вище, у пацієнтів чи медичних працівників може виникнути логічне питання: як прати післяопераційний бандаж, ортез чи корсет?Повна версія статті
- Як підніматися і спускатися на милицях сходамиПідібравши свій розмір пристроїв для реабілітації, у пацієнта, напевно, виникне питання, як ходити на милицях по сходах, адже таке завдання може здаватися складнішим, ніж пересування по рівній поверхні.Повна версія статті