Яке взуття носити під час плоскостопості: рекомендації при виборі

Правильне взуття при плоскостопості діє не тільки з коригуючою метою, насамперед воно впливає на підвищення комфорту людини під час ходьби, зменшення втоми ніг, ризику посилення проблеми. Тому при виборі чергової пари кросівок, туфель важливо враховувати цю патологію, щоб купити правильне й корисне для ніг взуття.
Є кілька корисних рекомендацій, які стануть у нагоді при виборі у взуттєвому магазині – офлайн або онлайн. Універсальні поради допоможуть позбутися чи мінімізувати хворобливі відчуття під час ходьби, появі натоптишів, втоми ніг, викривлення постави тощо.
Чому потрібне правильне взуття при плоскостопості?
Під плоскостопістю розуміють захворювання, яке виявляється в опусканні зводу стопи. Йдеться не тільки про поздовжній або поперечний звід, нерідко опущення зачіпає одночасно обидва. Внаслідок таких патологічних змін стопа втрачає закладені природою амортизуючі властивості. Ударне навантаження діє на м'язи та суглоби, вони більше напружуються, зношуються, через що людина відчуває болі в гомілкостопі, пізніше в колінах, кульшовому суглобі, спині.
Просте, доступне й досить ефективне вирішення проблеми – правильне ортопедичне взуття при плоскостопості, що дозволить не тільки виправити положення стопи на ранніх етапах, а й не посилити розвиток патології, полегшити стан пацієнта.
Найкраще взуття від плоскостопості повинно відповідати певним вимогам ортопедів, які викладені нижче:
- жорстка задня частина (задник);
- наявність каблука 4-5 см;
- анатомічна або ортопедична устілка;
- помірно пружна підошва, зручна колодка;
- вільний носок, що не стискає пальці.
Така конструкція дозволить правильно розташуватися нозі, розподілити навантаження, звести до мінімуму біль і багато рухатися, не відчуваючи втоми або дискомфорту. Сьогодні представлено на ринку жіноче, чоловіче взуття при плоскостопості, моделі для дітей. Можна знайти різні розміри, моделі, сезонні позиції. Створюють їх виробники з урахуванням загальноприйнятих стандартів профільних лікарів.
Профілактика, лікування плоскостопості
Варто розуміти, що недостатньо просто змінити кросівки, черевики, туфлі, щоб повністю вилікуватися. Ортопедичне взуття від плоскостопості – це додаток для комфортної ходьби, спосіб не погіршити проблему, а також частина комплексного лікування, але не саме лікування. За кілька місяців дефект не зникне. Але якщо регулярно проводити комплексні процедури, виконувати розпорядження лікаря, носити правильне взуття – то є високі шанси на одужання (на початковій стадії) або зупинку розвитку, посилення патології.
Перше, що потрібно зробити, звернутися до лікаря, пройти діагностику. Це допоможе визначити стадію деформації, можливі варіанти лікування. Найчастіше ортопеди, хірурги, подологи призначають масаж стоп, ЛФК, використання ортопедичного килимка, комплекс вправ. Чим більше різних підходів, тим вища ймовірність повернутися до природної стопи, позбутися болю.
Як вибрати взуття при плоскостопості при першій, другій стадії
Перш ніж вибрати повсякденне чи домашнє взуття при плоскостопості, важливо зрозуміти, що воно може бути набутим або вродженим. У першому випадку підходить корекція за допомогою фізіотерапії, устілок із супінаторами. Якщо ж людина народилася з таким дефектом, то її лікують із дитинства, застосовуючи комплексний підхід.
Для першої та другої стадії плоскостопості рекомендується вибирати моделі з гарною фіксацією п'яти та твердим задником, з каблуком, а не платформою. Лікарі радять звертати увагу на вироби з округлим носком. Також підійде еластична застібка, що піддається регулюванню, або шнурки. Важливо, щоб можна було в індивідуальному порядку коригувати, як саме стопа розташовується, фіксується. Не можна, щоб було вільне місце, нога вільно всередині рухалася, оскільки це тільки посилить больові відчуття.
Стандартне ортопедичне дитяче взуття від плоскостопості також має невеликі підбори (каблук Томаса). Абсолютно пласка модель провокує швидку втому, деформує ногу. Це заборонено, особливо у молодому віці, оскільки може призвести до викривлення.
Що точно не можна вибирати?
Отже, яке ортопедичне взуття для дорослих чи дітей при плоскостопості носити заборонено? Складемо список обов'язкових обмежень. Суворо заборонено носити сандалі, босоніжки, шльопанці без задників. Черевики або туфлі з вузькими носками теж під забороною, вони можуть стати причиною деформації пальців, посилення плоскостопості.
Устілка не є довговічною. Вона, як будь-яка інша деталь, згодом стирається, потребує заміни. Коли користувач помітив, що пара черевиків або тільки внутрішня частина втратили свою форму, рекомендується відразу замінити. Деформація задника чи його розм'якшення призводить до того, що стопа недоотримує належної підтримки, фіксації.
Щоб контролювати плоскостопість, взуття варто підбирати правильно, вчасно. Дітям краще відвідувати лікаря раз на три місяці, а дорослим двічі на рік. Цього достатньо для профілактики, діагностики, спостереження та актуальних рекомендацій. Найкраще вибирати не демісезонні, а сезонні моделі, щоб вони менше зношувалися, довше використовувалися.
Потрібні ортопедичні черевики, кросівки чи туфлі? Інтернет-магазин MedX пропонує в асортименті ефективне польське ортопедичне взуття для дітей, дорослих, що має найкраще співвідношення ціна-якість. Каталог регулярно поповнюється позиціями, можна підібрати модель під будь-який виділений бюджет.
- Як прати та сушити бандаж: поради та рекомендаціїВикористовуючи післяопераційні бандажі та інші медичні пристрої, зазначені вище, у пацієнтів чи медичних працівників може виникнути логічне питання: як прати післяопераційний бандаж, ортез чи корсет?Повна версія статті
- Як підніматися і спускатися на милицях сходамиПідібравши свій розмір пристроїв для реабілітації, у пацієнта, напевно, виникне питання, як ходити на милицях по сходах, адже таке завдання може здаватися складнішим, ніж пересування по рівній поверхні.Повна версія статті